Сумські лісівники будують лісові дороги

altПродовжуючи дорожню справу, в цьому році Сумські лісгоспи планують здати в експлуатацію близько 32 км лісових доріг та підготувати під будівництво наступного року 26 км земляного полотна. Дорожні роботи тривають на всіх підприємствах.

«Дощове літо дещо сповільнило темпи будівництва. На сьогодні роботи по спорудженню земляного полотна виконані на 50%, дорожнього покриття – на 43%», – прокоментував хід будівництва лісових доріг підприємствами області начальник відділу використання лісових ресурсів та маркетингу Сумського ОУЛМГ Василь Коломієць.

На 100% виконали план цьогорічного будівництва у Середино-Будському, Краснопільському та Глухівському лісгоспах, здавши у експлуатацію відповідно 3,2 км, 2 км та 1 км лісових доріг.

На 60% виконали дорожні будівельні роботи у Кролевецькому лісомисливському господарстві.

Найбільше – 11,6 км дорожнього покриття та 3,6 км земляного полотна взялися збудувати у Свеському лісгоспі. Наразі план будівництва земляного полотна тут виконали на 175%, збудувавши 6,3 км, та на 35 % – план по будівництву дорожнього покриття.

Почали сумські підприємства будувати лісові дороги у 2008 році і вже здали у експлуатацію близько 180 кілометрів. Прокладаються дорожні маршрути з урахуванням рубок головного користування, тому вони скорочують відстань вивезення деревини, чим суттєво здешевлюють собівартість рейсів та продовжують термін зносу техніки. В разі виникнення лісових пожеж, дороги покращують доступ до лісу та дають можливість локалізувати проблему на початковому її етапі.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ