Лісівники Лебединщини разом із шкільними лісництвами долучилися до районної природоохоронної акції “Збережи ялинку”

 

3 грудня цього року стартувала районна природоохоронна акція “Збережи ялинку”.

Мета акції – схилити громадян відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев та показати шкідливі наслідки їх вирубування. Акція спрямована не тільки на попередження незаконної рубки сосен та ялин, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни живих дерев на композиції з різних матеріалів.

Члени шкільного лісництва “Дубок” разом з керівником, зустрілись з помічником лісничого Великовисторопського лісництва Токарем М.М., який провів бесіду з учнями на тему незаконного вирубування ялинок і молодих сосен перед новорічними святами. Лісничий розповів учням про способи посадки молодих сосен,  про визначення віку дерев, про їх охорону та значення. Також, Микола Миколайович розповів учням про те, що лісівники вирощують новорічні ялинки для продажу на спеціальних плантаціях. За ялинками проводяться відповідні догляди протягом 5-7 років, а вже потім вони прикрашать оселі на новорічні свята.

Старшокласники, які брали участь у зустрічі з лісівником, підготували виховну годину для учнів 6-7 класів. Розповіли про важливість збереження лісових насаджень, про те, що можна  створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива й без знищення дерев. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, створювати новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку, шкільну аудиторію чи робочий кабінет.

Також підготували листівки – звернення до жителів села Великий Вистороп із закликом ЗБЕРЕЖИ ЯЛИНКУ, які розвісили  в школі, біля магазинів та Великовисторопської сільської ради.

 

Не оминула дана акція і Будильський НВК: ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ, де працівники Боровеньківського л-ва, спільно з керівником та учнями шкільного лісництва “Паросток” провели цікаву пізнавальну лекцію необхідність збереження лісових насаджень та можливість заміни живих новорічних ялинок штучними, або ж різними композиціями з гілок, шишок та інших матеріалів.