Не зашкодьте лісу вогнем!


Із підвищенням температури повітря збільшується небезпека виникнення лісових пожеж. В лісових масивах ДП «Лебединський лісгосп» лісовою охороною лісгоспу та Лебединським районним сектором Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області постійно ведеться патрулювання за дотриманням вимог природоохоронного законодавства. Контролюється виконання заборони:

– розведення багать в лісових масивах;

– захаращування лісу сміттям, побутовими відходами, звалювання в лісі відходів будівельних матеріалів;

– випалювання трави на лісових галявинах, прогалинах, полях, городах прилеглих до лісу.

За порушення названих пунктів винні особи притягуються до відповідальності у вигляді адміністративних штрафів.

З настанням літа населення все частіше віддає перевагу відпочинку в лісі, тому лісівники та рятувальники району звертаються до громадян з проханням: «Суворо дотримуватися правил безпечного перебування в лісових масивах, щоб відпочинок не перетворився на біду».

Скоріш за все, ніхто не думає, і про витрати, які несе лісгосп та рятувальники району, бо вартість одного виїзду пожежної ланки на гасіння лісової пожежі коштує 3,0 – 3,5 тис. грн. Лісова охорона лісгоспу просить не смітити в лісі, прибирати за собою, не ламати та не псувати аншлаги, бігборди та все те, що розміщене у місцях відпочинку, аби все це служило ще й іншим відпочивальникам. Не варто дозволяти дітям гратися з вогнем.

Відповідно до Положень Закону України «Про пожежну безпеку», «Правила пожежної безпеки в лісах України» є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.