Біда біду перебуде, одна мине, десять буде

Протягом останніх чотирьох років лебединським лісівникам, як і лісівникам всієї України, а також сусідніх країн – Польщі і Білорусі, довелося протистояти справжнім навалам верхівкового короїду. Але завдяки організованим та науково-обгрунтованим діям працівникам лісгоспу вдалося дати відсіч шкідникам. Про це свідчить те, що на території ДП “Лебединський лісгосп”осередки верхівкового короїду майже відсутні.


Не встигли ще лебединські лісвники оговтатися від напасті верхівкового короїда, як з’явилися нові проблеми – холаровий некроз ясеня (Fraxinus excelsior L.) та великий ясеневий лубоїд (Hylesinus crenatus F.).


Виявивши перші ознаки ураження лісових насаджень вищевказаними захворюваннями та шкідниками, ДП “Лебединський лісгосп” звернувся за допомогою та роз’ясненнями до ДСЛП “Харківлісозахист”.


16 березня 2021 року у відповідності до термінових донесень та Санітарних правил в лісах України, лісовою охороною Державного підприємства “Лебединське лісове господарство” спільно із спеціалістами Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Харківлісозахист» було розпочато лісопатологічне обстеження лісових ділянок з переважаючою породою деревостану ясен звичайний, на яких спостерігається зараження інфекційними хворобами рослин, вторинними шкідниками лісу, присутній природній відпад та відмирання дерев.

Працівники ДСЛП “Харківлісозахист” продемострували працівникам лісової охорони ознаки ураження дерев великим ясеневим лубоїдом та холаровим некрозом.


На даний момент продовжується лісопатологічне обстеження ясеневих насаджень та уточнюються обсяги ураження ясеневих насаджень інфекційними захворюваннями та вторинними шкідниками.