Збережемо ліс від вогню


З підвищенням температури повітря збільшується небезпека виникнення лісових пожеж. Тому працівники лісової охорони ДП “Лебединське лісове господарство” активізували свою роботу.

В лісових масивах лісгосу постійно ведеться патрулювання за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

На протязі світлового дня на території лісгоспу працює три телевізійні системи спостереження, які дають змогу виявити осередок лісової пожежі в найкоротший термін.

Лісгоспом проводиться профілактична робота, влаштування мінералізованих смуг, догляд за мінералізованими смугами, в молодих насадженнях проводиться обрізка гілля хвойних дерев до 2-х метрів, в лісових масивах перекрито позапланові дороги, встановлена наглядна агітація, постійно проводяться виступи у засобах масової інформації.

Контролюється виконання заборони випалювання стерні, бур’янів, смітників, іншої рослинності поблизу лісових масивів та в лісових масивах.

До порушників застосовуються відповідні заходи.

Згідно статті 77 Кодексу України про адміністративні порушення “Порушення вимог пожежної безпеки в лісах громадянами” штраф становить від 1530 грн. до 3400 грн.

“Порушення вимог пожежної безпеки в лісах посадовими особами” штраф становить від 4590 грн. до 15300 грн.

Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративне порушення “Самовільне спалювання рослинності або її залишків громадянами” штраф становить від 3060 грн. до 5100 грн.

“Самовільне спалювання рослинності або її залишків посадовими особами” штраф становить від 15300 грн. до 17000 грн.

За вчинення злочину, передбаченого ст. 241 ч.1 КК України (забруднення атмосферного повітря) — покарання у вигляді штрафу від 30600 грн. до 61200 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років. За злочин за ст. 245 КК України (знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) покарання у вигляді штрафу від 91800 грн. до 153000 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Шановні громадяни, пам’ятайте, що саме людська безвідповідальність часто призводить до винищення сотень гектарів лісу. Будьте пильними, неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона його від пожеж — моральний обов’язок кожного члена суспільства!