Лебединські лісівники проводять механізовані догляди за лісовими культурами

Ростити ліс для майбутніх поколінь – головне завдання лісівників Лебединщини. Лише цієї весни у Лебединському держлісгоспі висадили 126 га лісу, з яких 14 га – це ліс на нових землях! Поряд з цим, на площі 39 га – провели доповнення лісових культур попередніх років створення.

На всі лісокультурні роботи використовували лише власний садивний матеріал, вирощений у базовому лісовому росаднику Бишкінського лісництва.

Тепер справа за «малим» – впродовж наступних 20 років дбати про молоді лісові ділянки. Адже, щоб у майбутньому отримати цінні, високопродуктивні насадження, лише створити та доповнити лісові культури замало. Для цього необхідно провести цілий комплекс лісокультурних заходів, одним із яких є догляд за лісовими насадженнями.

«Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення сприятливих умов для їх росту. Це і обробка міжрядь, і прополка рослин у рядку. Адже літня пора сприятлива для росту небажаної рослинності, тому, щоб наші сіянці не забили бур’яни, за ними необхідно ретельно доглядати», – говорить інженер з лісових культур Лебединського держлісгоспу Антон Розенко.

Щоб вчасно і якісно проводити догляди за лісовими культурами, у минулому році у лісгосп придбали сучасну дискову борону.  А днями новий агрегат випробували у роботі!

Незважаючи на складну воєнну ситуацію в регіоні та дефіцит паливно-мастильних матеріалів, на сьогодні лебединські лісівники вже провели механізований догляд за лісовими культурами на площі 50 га, 10 га із яких – це ліси на нових землях!

Докладніше дивись тут