Лісівники Сумщини обговорили господарсько-фінансову діяльність підприємств

Лісівники Сумщини обговорили господарсько-фінансову діяльність підприємств

30 липня 2013 року відбулось засідання колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, де було детально проаналізовано господарсько-фінансову діяльність підпорядкованих підприємств за підсумками І півріччя.

 IMG_2821

На засідання колегії управління зібрались директори державних лісогосподарських, лісомисливських та мисливських підприємств управління. Відкрив зібрання начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець, він ознайомив присутніх з протокольним дорученням засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України, яка щойно відбулась в м. Києві. Начальник управління акцентував увагу керівників підпорядкованих підприємств на вчасному і якісному виконанні доручень агентства, зокрема, у виконанні графіків будівництва лісових доріг, удосконаленні роботи по впровадженню на підприємствах управління системи електронного обліку деревини, оптимізації чисельності працюючих, оплати праці тощо.

Далі колегія приступила до розгляду питань повістки денної. Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств управління за І півріччя 2013 року доповів заступник начальника відділу бухгалтерського обліку Євген Фролов. Він детально проаналізував виконання всіх показників виробничої програми в розрізі лісогосподарських підприємств області.

Наразі, в І півріччі підпорядковані підприємства управління спрацювали ефективно, чим забезпечили виконання всіх передбачених виробничою програмою планових показників, а саме: в повній мірі виконані всі заплановані об’єми по лісокультурній та лісопромисловій діяльності, витримана відповідна цінова політика.

Зокрема, протягом звітного періоду проведено відтворення лісів на площі 1308 га земель держлісфонду (128 % до плану), в тому числі: посаджено 1166 га лісових культур (126 % до плану), природнє поновлення лісу склало 93 га (152 %), створено 50 га нових лісів на землях, не придатних для ведення сільського господарства (124 % до плану).

На площі 2365 га доповнено лісових культур та захисних насаджень, проведено догляд за лісовими культурами та захисними насадженнями на площі 3832 га.

Посіяно 11 га. лісових розсадників, заготовлено близько 200 кг насіння лісових порід, та створено до 1000 га плантацій новорічних ялин.

Всі лісогосподарські підприємства збільшили обсяг реалізованої продукції. Цей показник у звітному періоді склав 173,8 млн. грн., і зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 8,8 млн. грн., або 5,3 %.

На 8% зріс обсяг реалізації продукції на одного штатного працюючого і склав 66,8 тис.грн.

Свеський, С-Будський, Лебединський, Шосткинський та Кролевецький лісгоспи відзначились найбільш високою продуктивністю праці, що склала 70,0 і більше тис.грн..

Як відомо, результативність праці державних підприємств управління досягається завдяки наполегливій праці та високопрофесійній підготовці працівників галузі. Тому, дбаючи про високу продуктивність праці, на підприємствах створені всі необхідні для цього умови.

Всі підприємства управління повною мірою забезпечують державні гарантії оплати праці, заробітна плата виплачується у встановлені законодавством терміни. В середньому по управлінню середньомісячна заробітна плата склала 3200 гривень.

Державні підприємства лісогосподарської галузі Сумщини є сумлінними платниками податків. Протягом звітного періоду до зведеного бюджету і Державних цільових фондів ними сплачено 45,8 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів.

Поряд з цим, підприємства управління постійно інвестують кошти в розвиток власного виробництва. На будівництво, придбання, капітальний ремонт основних засобів за 6 місяців 2013 року ними спрямовано 6,8 млн.грн. власних коштів при плані 6,5 млн.грн.

Також Євген Фролов детально проаналізував виконання державними підприємствами управління у І півріччі Програми основних заходів виробничої і фінансової діяльності.

В обговоренні доповіді взяли участь перший заступник начальника управління Віталій Ігнатченко, директор ДП «Охтирське лісове господарство» Юрій Римар та директор ДП «Конотопське лісове господарство» Леонід Бут.

По другому питанню повістки денної Про стан оформлення права постійного користування земельними ділянками, використанням земельних лісових ділянок і зміни їх цільового призначення доповів начальник відділу лісового господарства Анатолій Омельченко. У своїй доповіді він відзначив позитивну роботу Лебединського, Тростянецького, Свеського і Середино-Будського лісогосподарських підприємств управління, які завершили інвентаризацію земель лісового фонду і отримали Державні акти на земельні лісові ділянки в повному обсязі. В цілому по управлінню отримано Державних актів на 142,3 тис. га, що становить 51 % від загальної площі земель лісового фонду, що значно перевищує загальнодержавний показник, який складає 34 %.

В обговоренні питання виступив заступник начальника управління Олександр Товстуха.

По всіх питаннях повістки денної колегія прийняла рішення.

І як завжди, не обійшлось без приємних моментів. По завершенні засідання були підведені підсумки роботи лісогосподарських підприємств у ІІ кварталі 2013 року та визначені переможці трудового суперництва.

Перехідну вазу переможця залишило за собою переможець І кварталу 2013 року – ДП «Сумське лісове господарство» (директор Микола Сороколіт). ІІ місце посіло ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» (директор Посошенко О.В), на ІІІ місці – ДП «Лебединське лісове господарство» (директор Гурін І.М.).

Начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець привітав переможців трудового суперництва і націлив керівників лісогосподарських підприємств управління на результативну і плідну роботу у ІІ півріччі.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ

You must be logged in to post a comment.