На Сумщині відкрили нову лісову дорогу

 

19 вересня 2013 року в рамках робочого візиту на Сумщину Голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець взяв участь у відкритті дороги лісогосподарського призначення в державному підприємстві «Лебединське лісове господарство»

 

«Будівництво лісових доріг – це крок до європейської культури у веденні лісового господарства і сьогодні вже нікого не треба переконувати щодо їх економічного ефекту. Та особливо приємно констатувати той факт, що дороги, збудовані лісівниками, суттєво покращують добробут територіальних громад. І дорога, яку ми відкриваємо сьогодні, яскраве цьому підтвердження», – зазначив у своєму виступі під час відкриття на Сумщині новозбудованої дороги очільник лісової галузі України Віктор Сівець.

На сьогодні будівництво доріг лісогосподарського призначення є економічно обґрунтованим окремим видом діяльності лісової галузі, що має особливе стратегічне значення. Дороги, збудовані лісівниками, це важливий чинник в успішному веденні лісового господарства: вони надають безперебійну можливість освоєння наявного лісосічного фонду, своєчасного проведення необхідних лісогосподарських заходів, сприяють доступу до лісових масивів в протипожежному відношенні, є фундаментом для розвитку рекреації нашого краю, а ще вони відіграють важливу роль в розвитку місцевих територіальних громад. Саме тому карта лісових доріг, збудованих лісівниками Сумщини, з кожним роком дедалі поповнюється.

Почали на Сумщині будувати лісові дороги у 2008 році і до 2013 року вже встигли спорудити більше 80 км, лише у 2013 році мережа лісових доріг збільшились майже на 40 кілометрів.

19 вересня в Лебединському лісгоспі було відкрито новозбудовану дорогу протяжністю 7,2 км, яка сполучила між собою віддалені села Лебединського району Даценківку і Межиріч, чим суттєво скоротила мешканцям Межиріча шлях до обласного центру.

Збудована дорога повністю відповідає сучасному рівню розвитку транспорту, техніки і технологій лісової галузі, водночас, вона є дешевою. В її основу лягли рештки цегли, покриття – шлак з доменних печей. Будуючи дорогу переважно з місцевих матеріалів, лебединці суттєво здешевили її вартість. Тоді як кошторисна вартість збудованого шляху становила більше ніж 2,0 млн. грн., фактично ж було використано 1,2 млн. грн.

В народі кажуть, що добра справа завжди омивається дощем. Мабуть, саме тому цього дня майже до обіду не вщухав дощ. Та примхи осінньої погоди не зламали твердого наміру лісівників провести урочисту церемонію відкриття новозбудованої лісової дороги, тому дощеві нічого не залишалось, як поступитись.

В урочистому відкритті дороги взяли участь голова Сумської обласної ради Геннадій Михайленко, начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець, голова Лебединської районної державної адміністрації Василь Калита та Межиріцький сільський голова Віктор Литвиненко.

Голова Сумської обласної ради Геннадій Михайленко подякував лісівникам за турботу про людей: «Будуючи лісові дороги ви істотно покращуєте добробут територіальних громад, чим робите неоціненну справу. Збудовані вами дороги є яскравим прикладом практичних дій влади у реалізації програми Президента України Віктора Януковича «Україна для людей».

«З кожним роком підприємства управління нарощують темпи будівництва лісових доріг. І якщо в перший рік освоєння цього виду діяльності ми збудували 10 км доріг, і це здавалося нам значним показником, то цього року ми освоїли вже більше ніж 40 км, що є майже вполовину більше ніж у 2012 році. Стимулом до цього для нас є підтримка Державного агентства лісових ресурсів України та динаміка соціального розвитку області: будівництво стадіонів, медичних закладів, введення в дію нових сільськогосподарських об’єктів», – зазначив у вітальному слові начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець.

Зі словами вдячності за підтримку і розвиток місцевих територіальних громад звернулися до лісівників голова Лебединської райдержадміністрації Василь Калита та Межиріцький сільський голова Віктор Литвиненко.

Урочистості продовжились освяченням збудованого об’єкту, чин освячення здійснив благочинний Лебединського церковного округу протоієрей Миколай Кушнірчук. Після чого було перерізано червону стрічку та дано старт руху автотранспорту. Першими випробували дорогу «на міцність» присутні на заході представники влади.

«В урочистій колоні транспортні засоби лісового господарства, – лунало зі сцени, – Хай буде щасливим ваше життя і щасливої дороги!».

Прес-служба Сумського ОУЛМГIMG_3263 IMG_3264 IMG_3283 IMG_3287 IMG_3290 IMG_3296 IMG_3302 IMG_3308 IMG_3311 IMG_3314 IMG_3321 IMG_3325

You must be logged in to post a comment.