ДП «Лебединський лісгосп», минуле і сьогодення.

ДП «Лебединський лісгосп» заснований він в 1940 році і по сьогоднішній день працює як державне підприємство. Площа лісів його складає 30.4 тис га. Головною метою діяльності підприємства є відтворення лісів, охорона лісу від пожеж, самовільної рубки та інших порушень, ведення мисливського господарства, проведення раціонального, безперервного невиснажливого лісокористування.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Лише в 2014 році створено лісових насаджень на площі 167 га. Їдучи по дорозі Лебедин – Суми перед селом Бишкінь можна побачити охайний будиночок. Це базовий лісовий розсадник на якому щорічно вирощується понад 1.3 млн. сіянців, які будуть використані для створення нових лісових культур та доповнення вже створених. Крім того тут всі бажаючі можуть придбати сіянці декоративних порід для озеленення своїх садиб по самим низьким цінам. Для посіву розсадника щорічно зоготовляється понад тону лісового насіння. Вже красуються нові насадження створені працівниками Лебединського держлісгоспу понад дорогою Лебедин – Будила біля села Гарбарі та Лебедин – Ворожба. За останні десять років ДП «Лебединський лісгосп» на території Ворожбянської та Будильської сільських рад створив нові ліси на площі 290 га. В межах держлісфонду створено1006 га лісових культур. В рамках проведення акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» до відтворення лісів залучається молодь міста та району. На проведення лісокультурних робіт підприємство щорічно витрачає понад один млн. гривень.

Для раннього виявлення лісових пожеж біля контори лісгоспу встановлена вежа із телевізійною системою спостереження. В планах на 2015 рік така вежа буде збудована в Боровеньківському лісництві. Закуплено новий пожежний автомобіль. Постійно діє рейдова бригада по охорони лісу від лісопорушень, яка забезпечена транспортом, засобами зв»язу та іншим обладнанням.

Лісокористування на підприємстві проводиться із суворим дотриманням розрахункової лісосіки, яка встановлена базовим лісовпорядкуванням і затверджена міністерством екології. Щорічно в лісах ДП «Лебединський лісгосп» приростає більше як 130 т. м3 деревини а рубається менше 50 % приросту, так що сьогодні вислів що вирубаюсь весь ліс немає права на існування.

Всі можуть спостерігати великовантажні автомобілі, які перевозять ліс. Вони закуплені з метою вивезення деревини та економії коштів на її перевезення. Зекономлені кошти направляються для ведення лісового господарства.

Лісгосп є одним із найбільших платників податків у Лебединському районі і немає ніякої заборгованості ні по налоговим платежам ні по заробітній платі. Так згідно бухгалтерського звіту за 2014 рік ДП «Лебединський лісгосп» сплатив до зведеного бюджету 7млн.234 тис грн. в т.ч. збір за спеціальне використання лісових ресурсів 4 млн.784 тис грн. Крім того сплачено єдиний соціальний внесок (пенсійний фонд) 3 млн.423 тис грн. Середня заробітна плата працівників сягає 3.5 тис. грн. Всі кошти зароблені в процесі господарської діяльності підприємства. Бюджетне фінансування відсутнє.

Якщо порівняти матеріали базового лісовпорядкування 1956 року з матеріалами безперервного лісовпорядкування за 2013 рік то показники наступні:

За цей період площа лісгоспу збільшилося із 29.6 тис.га до 30.4 тис га., покрита лісом площа збільшилася із 26022 га до 27992 га., загальний запас деревини по лісгоспу збільшився із 3.3 млн м3 до 8.4 млн. м3. середній запас деревини на 1 га збільшився із 125 м3/га до 299 м3/га.,середній приріст деревини в рік по лісгоспу покритої лісом площі збільшився з 99.1 тис. м3 до 130 т.м3. середня повнота насаджень збільшилася із 0.71 до 0.73. середній клас бонітету насаджень зріс із 1.8 до 1.4.

Велика увага приділяється культурі виробництва. Всі виробничі споруди підтримуються в належному стані. І дуже приємно коли люди, які зареєстрували свій шлюб весільними кортеджами приїздять до контори лісгоспу зробити фото на пам’ять.

В умовах переходу населення та підприємств до альтернативних видів палива працівники підприємства з розуміння відносяться до даної проблеми і всі звернення громадян і організацій міста та району по придбанню дров паливних вирішують позитивно в рамках діючого законодавства.

Колектив ДП «Лебединський лісгосп» із оптимізмом дивиться в майбутнє і з надіється з гідністю справиться із усіма завданнями, що поставлені перед ним.

 

You must be logged in to post a comment.