Лісівники Сумщини продовжують будувати лісові дороги

В цьому році підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства побудували 25,4 км лісових доріг з твердим покриттям та підготували під будівництво наступного року 20,8 км земляного полотна.

«Робота по будівництву доріг ще продовжується. По дорожньому покриттю лісгоспи виконали план на 85%, по будівництву земляного полотна роботи вже на стадії завершення», – прокоментував хід будівництва начальник відділу використання лісових ресурсів та маркетингу Сумського ОУЛМГ Василь Коломієць.

Більшість підприємств вже стовідсотково впорались з взятими зобов’язаннями. Найбільші об’єми робіт виконали Тростянецький лісгосп – 4 км дороги з твердим покриттям, Середино-Будський –здано у експлуатацію 3,2 км доріг,Кролевецьке лісомисливське господарство – 2,6 км.

На стадії завершення будівництва дороги Свеський лісгосп. У Свеських лісівників цьогоріч були найбільш амбітні плани. Вони взяли на себе зобов’язання побудувати більше 10 км доріг, що складало майже 40% всього загальнообласного плану. Наразі у Свеському лісгоспі вже збудовано майже 7 км дороги з твердим покриттям та 6,3 км земляного полотна.

Довідково. Почали будувати лісові дороги на Сумщині ще у 2008 році, і до цього часу вже спорудили близько 200км. За словами фахівців, вони в рази покращують доступ до лісового фонду на випадок пожеж, суттєво зменшують відстань вивозки деревини, що дає змогу заощаджувати кошти на собівартості рейсів та зменшувати знос лісовозної техніки.

За інформацією прес-служби Сумського ОУЛМГ