Високий клас пожежної небезпеки в лісах!

 Через спеку Лебединщина опинилася в числі регіонів України з п’ятим класом пожежної небезпеки. Основний фактор виникнення пожеж у лісових масивах-людський.

Про збитки,  від яких потерпають ліси, годі говорити. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, а й для всього живого. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Адже гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Через пожежі змінюється рослинний покров, погіршують режим стоку в річках, розвиваються процеси заболочування.

Прикро, але найчастіше причиною виникнення лісових пожеж стає людська недбалість: непогашений сірник або цигарка можуть стати лихом загальнодержавного значення.
 Тому ДП «Лебединський лісгосп» та Лебединський районний сектор Управління ДСНС України в Сумській області м. Лебедина ще раз звертається до жителів міста та району, що в пожежонебезпечний період в лісах заборонено:
 – розпалювати багаття;
 – заїжджати на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів);
 – випалювати траву та інші рослинні рештки;
 – звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття та ін.
Шановні відвідувачі лісу! Ліс завжди радо запрошує вас на відпочинок. Але пам’ятайте, що відпочиваючи у лісових масивах необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Будьте пильними, адже пожежу легше попередити, аніж загасити.

Ліс – це наше багатство і його охорона від пожеж – це обов’язок кожного з нас!