21 березня – Міжнародний день лісу

21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день лісу. Він був заснований Продовольчою і сільськогосподарською організацією при ООН з ініціативи Європейської конфедерації сільського господарства в 1971 році і покликаний привернути увагу до величезного значення всіх видів лісів і лісонасаджень для сталого розвитку і в цілому для безпеки на Землі.

Символічно, що ця дата збігається з днем осіннього рівнодення в Південній півкулі і весняного рівнодення в Північній, де 21 березня вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.
З метою якісної, а також активної участі у відзначенні цього  дня працівники ДП “Лебединський лісгосп” спільно з працівниками Лебединського РБДЮТ провели серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів уроки знань про ліси та тематичні заходи, спрямовані на розширення еколого-лісівничої пропаганди, охорону та захист лісів.

Так,  на базі Будильського НВК відбулася зустріч вихованців учнівського лісництва (учнів 7 класу), на чолі з керівником шкільного лісництва Кравченко Тетяною Дмитрівною, з помічником лісничого Боровеньківського лісництва Березою Олександром Миколайовичем. Діти поглибили свої знання, під час бесіди із працівником лісгоспу, про Міжнародний день лісу, правила поводження в лісі, дізналися про важливість збереження та примноження лісових насаджень. Перевірити та поглибити свої знання про ліс та його мешканців юні лісівники мали змогу під час інтелектуальної гри «Знавці лісу», яку провели Гончар Світлана Олексіївна, керівник районного об’єднання учнівських лісництв «Лісовичок» та Гуща Валентина Михайлівна, керівник гуртків еколого-натуралістичного відділу Лебединського РБДЮТ.


Не оминули увагою і школярів Великовисторопського НВК. Там, вихованці шкільного лісництва, на чолі зі своїм керівником учнівського лісництва та директором школи поспілкувалися з фахівцем лісівничої справи, у ході бесіди поповнили свої знання про ліси Лебединщини, їх мешканців, а також ближче познайомилися з особливостями професії лісівника.