Розвішування синичників – метод біологічної боротьби із шкідниками лісу

Невід’ємною частиною нашої природи є птахи. Вони поширені скрізь, де є на землі сприятливі умови для їхнього життя. На земній кулі їх налічується близько 8 тисяч 700 видів, а в Україні майже 770. Птахи є справжніми помічниками лісівників і садівників, є одними з найкорисніших птахів в наших лісах і садах.

Одним із найефективніших та найдосконаліших біологічних методів боротьби зі шкідниками лісу є птахи. З цією метою щороку працівники лісової охорони ДП «Лебединський лісгосп» разом із вихованцями учнівських лісництв Лебединського району дбають про розселення комахоїдних птахів шляхом розвішування синичників та шпаківень. Цього року досвідченими і юними лісівниками було розвішено близько 1000 синичників на площі 250 га, що більше минулорічних показників у 1,7 раза.

Так, 5 березня цього року вихованці Рябушківського НВК разом з досвідченими працівниками лісової охорони на території Бишкінського лісництва розвісили розвісили близько 100 синичників на території 25 га як дітьми так і дорослими.

Успіх приваблення птахів до лісу чи саду залежить від будиночка, який їй пропонують, чи правильно він прилаштований, з чого виготовлений і чи доглядають за ним взимку. Про все це розповіли дітям досвідчені лісівники. Також діти згадали правила поведінки у лісі, яких звірів і птахів можна зустріти в лісі, як себе з ними правильно поводити.

Птахи потребують захисту і нашої уваги в усі пори року. Вже сьогодні потрібно подбати про їх домівки, адже деякі з них вже починають гніздування. Юні лісівники закликають всіх виготовляти і розвішувати шпаківні, синичники-дуплянки та інші різноманітні гніздівлі біля своїх будинків, в садах, лісосмугах, лісі.