Берегти ліс від пожеж — обов’язок кожного!

Із настанням спекотної погоди значно підвищилась пожежна небезпека в лісах ДП “Лебединський лісгосп”.

Лісові пожежі найчастіше виникають у хвойних лісових насадженнях. А однією з головних причин є недбале поводження людей у лісі: непогашене вогнище, недопалки, сірники, тліючі мисливські пижі та інше. Лісове пожежі виникають від найменшої іскри і навіть від залишеного шматка звичайного скла чи пляшки, які сфокусувавши яскраві сонячні промені, можуть виконати роль лінзи, підпаливши сухе листя , траву чи лісову підстилку.

Отож, протягом пожежонебезпечного періоду в лісах ДП “Лебединський лісгосп” забороняється :

– розпалювати багаття;

– кидати незагашені недопалки, сірники ;

– залишати у непередбачених для цього місцях обмащене , просочене бензином, гасом , мастилом або іншими горючими речовинами ганчірря та інше сміття;

– під час полювання користуватися пижами із легкозаймистих матеріалів ;

– в період надзвичайної високої пожеженої небезпеки відвідування населенням хвойних насаджень.

Особи винні в порушенні вимог пожеженої безпеки в лісах несуть адміністративну відповідальність відповідно до чинного законодавства.

З метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж з 1 квітня по 31 липня 2018 року на території ДП “Лебединський лісгосп” створено мінералізованих смуг 97 км, догляд за мінералізованими смугами 559 км, перекрито шлагбаумами другорядні лісові дороги в кількості 59 штук, виставлено аншлагів та бігбордів 52 штуки, проводяться лекції та бесіди з населенням.

Лісовою охороною ДП “Лебединський лісгосп” проведено 72 рейди по виявленню лісопорушників правил пожежної безпеки в лісах. Затримано та притягнуто до відповідальності 15 порушників по статті 77 Адмінкодексу України “Порушення правил пожежної безпеки в лісах України , в тому числі 18 рейдів спільно з Лебединським районним сектором управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, де притягнуто 8 громадян до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів (за розпалювання багаття в лісі).

Шановні жителі міста та району!

Будьте пильними та обережними. Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона лісу від пожеж — це обов”язок кожного громадянина.

ДП “Лебединський лісгосп”

Лебединський районний сектор управління

державної служби України з надзвичайних ситуацій

у Сумській області