Запорука успіху лісівників Лебединщини — доглянуті лісові культури

Лісовідновлення являється одним із найважливіших завдань лісового господарства, в тому числі і ДП “Лебединський лісгосп”.

Так, у 2018 році власним посадковим матеріалом із базового розсадника було створено 124 га лісових культур, а також проведено доповнення лісових культур попередніх років на площі 92 га. Але, щоб отримати у майбутньому цінні, високопродуктивні насадження, створити та доповнити лісові культури замало. Для цього необхідно провести цілий комплекс лісокультурних заходів, одним із яких є догляд за лісовими культурами.

Основна мета доглядів за лісовими культурами — створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід.

Станом на 1 серпня 2018 року, працівниками ДП “Лебединський лісгосп” були проведені догляди за лісовими культурами в переводі на однократний на площі 269 га. В тому числі проведено ручний догляд шляхом прополювання лісових культур в ряду на площі 103 га, проведено механізований догляд шляхом окошування міжрядь лісових культур мотокущорізом “Штіль” – 81 га, шляхом дискування міжрядь культиватором КЛБ-1,7 на площі 85 га.