Новорічні турботи ліівників Лебединщини

Наближається Новий рік. Лісівники ДП «Лебединський лісгосп» вчасно підготувалися до новорічних та різдвяних свят. Вони готові забезпечити підприємців і громадян красивими, екологічно-чистими, законно заготовленими новорічними ялинками та соснами, захист яких підтверджено наявною на кожному дереві пластиковою биркою з нанесеним штрих – кодом для електронного обліку.

Новорічні ялинки можна придбати в лісництвах лісгоспу або на ялинковому базарі, який буде працювати з 15.12.2018 р. по 29.12.2018 р. з 8:00 до 15:00 години на Соборній площі (біля магазину «Книголюб») м.Лебедин. Детальну інформацію щодо придбання новорічних ялинок Ви можете дізнатися подзвонивши по тел. 2-09-14 та 2-07-12.

При реалізації на кожну лісову красуню причеплять пластикову бирку з нанесеним штрих – кодом. Даний штрих – код етикетки несе інформацію завдяки якій можна визначити відповідність товару супровідним документом, тому будь-якому працівнику міліції або інших правоохоронних органів, лісовій охороні лісгоспу буде легко перевірити законність придбаних лісових красунь. Тому, якщо при перевірці і реалізації новорічної ялинки на ній не буде бирки, то дерево вважатиметься самовільно зрубаним.

Цього року лісові красуні на ринку м. Лебедина в середньому коштуватимуть :

До 1 м – 45 грн.

Від 1,1 м до 2-х м – 55 грн.

Від 2,1 м до 3-х м – 90 грн.

Для забезпечення належної охорони хвойних насаджень створені сумісні мобільні групи з працівників лісової охорони, міліції та екології. За самовільну вирубку передбачена відповідальність згідно статті адміністративного кодексу України, а в разі завдання значної шкоди природі – кримінальні відповідальність.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. за № 665 затверджено такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу, із проведенням щорічної індексації. Згідно з цією постановою за одне незаконне зрублене в лісі хвойне деревце доведеться сплатити, залежно від діаметру пенька:

До 10 см – 453,85 грн,

10,0-14 см – 799,64 грн,

14,1-18 см – 2053,14 грн,

Крім цього, згідно ст..65 Кодексу України про адмінправопорушення лісо- порушники сплачують штраф від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян /85-170 грн/, а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів /119-204 грн/. Отже, за незаконно зрубану ялинку лісопорушник повинен буде відшкодувати що найменше 538,85 грн.

Шановні жителі Лебединщини! Не нищіть природу, бережіть її, а вона віддячить нам своєю щедрістю і красою.

Працівники ДП «Лебединський лісгосп» щиро вітають всіх жителів м.Лебедин та Лебединського району з наступаючим Новим Роком.

А. Москаленко

Головний лісничий

ДП «Лебединський лісгосп»