Попередимо лісові пожежі!

Про шкоду, яку завдають лісу пожежі годі говорити. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, а й для всього живого. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Адже гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигорає лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Через пожежі змінюється рослинний покров, погіршують режим стоку в річках, розвиваються процеси заболочування.

Прикро, але найчастіше причиною виникнення лісових пожеж стає людська недбалість: непогашений сірник або цигарка можуть стати лихом загальнодержавного значення.

Тому ДП «Лебединський лісгосп» та ДПРЧ – 18 Управління ДСНС України в Сумській області м. Лебедина ще раз звертається до жителів міста та району, що в пожежонебезпечний період в лісах заборонено:

– розпалювати багаття;

– заїжджати на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів);

– випалювати траву та інші рослинні рештки;

– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття та ін.

Шановні відвідувачі лісу! Ліс завжди радо запрошує вас на відпочинок. Але пам’ятайте, що відпочиваючи у лісових масивах необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Будьте пильними, адже пожежу легше попередити, аніж загасити.

Ліс – це наше багатство і його охорона від пожеж – це обов’язок кожного з нас!