На базовому розсаднику ДП “Лебединський лісгсоп” кипить робота по догляду за посівами та школками

Для створення нових лісів потрібний якісний посадковий матеріал. Для цього в лісгоспі при Бишкінському лісництві побудований базовий розсадник, який забезпечує якісним садивним матеріалом потреби лісгоспу під час лісокультурної кампанії та декоративним садивним матеріалом місцеве населення. На 3,3 гектарах розсадника розміщено посівне, шкільне відділення та теплиця. У цьому році лісгосп створив посіви на площі 0,68 га та планує отримати більше 800 тис.шт. сіянців головних лісоутворюючих порід (сосна звичайна, дуб звичайний, дуб червоний, горіх грецький та інші).

Загалом для одержання якісного посадкового матеріалу, працівники базового розсаднику проводять цілий комплекс агротехнічних заходів, який включає в себе зимову оранку грунту, ранньовесняну культивацію грунту, передпосівний обробіток грунту, стратифікацію насіння, обробіток сіянців препаратами від грибкових та інфекційних захворювань, боротьба з бур“янами шляхом ручного прополювання посівів, полив за допомогою крапельного зрошення та інше.

У шкільному відділенні вирощуються такі декоративні рослини різних різновидів як самшит, ялівець, туя, ялина, спірея, вейгела, верба, катальпа, барбарис, горіх та інші.

Також, для вирощування посадкового матеріалу у контрольованому середовищі на базовому розсаднику використовується теплиця, посівне відділення якої складає 144 м². Дана теплиця обладнана системою туманного зрошення, яка забезпечує краще укоріння черенків за рахунок рівномірного зволоження грунту та повітря, а також забезпечує кращу зручність при виконанні зрошувальних робіт.

За довідками про продаж декоративних саджанців звертатися до ДП «Лебединське лісове господарство», Сумська область, м. Лебедин, вул. 19 Серпня, 2, тел. (05445) 2-09-14, 067-542-39-62.