Про проведення полювання на території ДП”Лебединський лісгосп” на пернату дичину, хутрового звіра та парнокопитних тварин у мисливський сезон 2019-2020 року

Згідно наказу директора ДП “Лебединський лісгсоп” №300 від 22.07.2019 року та відповідно до ст.19 Закону України “Про мисливське господарство та полювання” було встановлено:

1.Строки полювання на території ДП”Лебединський лісгосп” :

1.1. На качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвостів, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника), голубів (крім голуба-синяка), перепілку з 18-ї години 3 серпнядо 27 жовтня2019 року включно.

1.2 На зайця-русака, лисицю, єнотоподібного собаку, вовка, у відкритих для полювання полових угіддях та спеціально відведених лісових угіддях з 2 листопада 2019 року по 26 січня 2020 року включно.

1.3 Індивідуальне полювання на самця оленя европейського, кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування з 1 серпня 2019 року по 31 січня 2020 року включно.

1.4 Індивідуальне полювання на самок оленя европейського, кабана козулі та їх молодняк, здатний до самостійного існування з 2 листопада 2019 року по 31 грудня 2019 року включно.

1.5 Колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин з 2 листопада 2019року по 29 грудня 2019 року включно.

1.6. Колективне полювання на самців оленя европейського, кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування з 2 листопада 2019 року по 26 січня 2020 року включно.

2. Днями полювання є:

2.1.На пернатих – субота, неділя та середа, а для мисливців з собаками лягавих порід і спанієлями додатковий день полювання – четвер ;

2.2. На копитних при індивідуальному усі дні тижня а при колективному та облавному полюванні -субота та неділя.

2.3. На хутрових -субота , неділя.

3. Норми добування:

3.1. Норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:куликів- 10; качок – 5; голубів- 10; лисок – 6; перепілок-15;

3.2. Норма добування зайця-русака 1 гол. за день полювання.

3.3. Норма добування єнотоподібного собаку, лисиці, вовка не нормовано.

4. Полювання на пернату дичину зайця-русака, єнотовидного собаку, лисицю та вовка проводити за відстрільними картками, що видаються користувачем мисливських угідь.

5. Полювання на парнокопитних проводити під керівництвом розпорядника полювання призначеного наказом, за ліцензіями згідно з затвердженими Міністерством екології та природних ресурсів України лімітами добування (відстрілу, відлову) мисливських видів копитних тварин у сезоні полювання 2019/2020 років та Положення про порядок поводження зі зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань, затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 17.10.2011 № 549 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за № 1211/19949 (далі – Положення про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин). На виконання п.2 протоколу наради Сумській ОДА від 15.03.2018р. Кожного четверга інформувати Департамент екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА про подані заявки на проведення ліцензії полювань на наступні мисливські дні за визначеною формою.

6. Ліцензії та відстрільні картки видавати мисливцям із зазначенням у них дати та місця проведення полювання з урахуванням лімітів добування мисливських тварин та пропускної спроможності мисливських угідь. Забезпечити дотримання порядку обліку, видачі і повернення ліцензій, обліку добутої дичини, організації та проведення полювання.

7. Перед початком полювання забезпечити реєстрацію мисливців і проведення інструктажів мисливцям щодо дотримання техніки безпеки при поводженні зі зброєю під час проведення полювань, суворе дотримання мисливцями правил полювання і техніки безпеки та порядку проведення полювання в господарстві.

8. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають документи на право полювання передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

9. Умови організації та здійснення індивідуального полювання на самця козулі для іноземних мисливців, розмір плати за надані послуги й добуту продукцію визначаються відповідними договорами.

10. Полювання заборонити: на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень про них, на відтворювальних ділянках, в межах населених пунктів, в угіддях не зазначених в дозволі, на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель де можливе перебування людей та інших випадках передбачених чинним законодавством.

11.Відстріл мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи не в сезон полювання проводити відповідно до Інструкції «Про вибірковий діагностичний відстріл мисливських тварин для проведення державної ветеринарно-санітарної експертизи», затвердженого наказом Мінагрополітики та продовольства України від 08.02.2014 № 60, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 15.042014 за № 423/25200, або в порядку селекційного відстрілу.

Тварин, добутих у порядку селекційного або вибіркового діагностичного відстрілу для ветеринарно-санітарної експертизи, зараховувати до Ліміту їх використання у сезоні полювання 2019-2020 років, а після завершення сезону полювання – до Ліміту їх добування наступного року.

12. Мисливствознавцю розрахувати пропускну спроможність мисливських угідь і погодити її з департаментом екології та природних ресурсів Сумської ОДА та Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, розробити прейскурант цін на послуги, які надаються при проведенні полювання на диких парнокопитних звірів в мисливському сезоні в 2019- 2020р.

13. Використання нарізної мисливської та переобладнаної для полювання нарізної не мисливської зброї дозволити лише з погодження користувача мисливських угідь.

14. Заборонити облавне, індивідуальне та колективне полювання на парнокопитних тварин, хутрових звірів на не зібраних від урожаю полях (кукурудза, соняшник, тощо).

15. Забезпечити дотримання профілактичних заходів щодо сказу та інших небезпечних хвороб, проведення ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин, Сезон полювання починати за узгодженням з державною ветеринарною медициною району.

Обладнати відповідно до вимог ветеринарної медицини майданчик для розробки добутої дичини.

16. Допускати до полювання лише тих мисливців, які мають посвідчення мисливця та контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на мисливський сезон 2019-2020 року з відміткою про сплату державного мита.

17 Своєчасно довести до відома мисливських колективів та зацікавлених органів через ЗМІ про встановлені терміни та порядок здійснень полювань на території мисливських угідь ДП “ Лебединський лісгосп”.

18. Державній лісовій охороні і єгерському складу лісгоспу, у співпраці з Державною екологічною інспекцією в Сумській області, органами національної поліції та громадськими мисливськими інспекторами забезпечити охорону державного мисливського фонду від браконьєрства та забезпечити суворе дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки і ветеринарно-санітарних вимог.

19. При видачі відстрільних карток, ліцензій, організації та проведенні полювань враховувати вимоги «Правил протипожежної безпеки в Лісах України» затверджених наказом Держкомлісгоспу України № 278 від 27.12.2004 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.03.2005 року за № 328/10608.

З метою охорони державного мисливського фонду та мисливських угідь, недопущення погіршення їх екологічного стану, керуючись ч. 2 ст. 30, ст.42 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливцям забороняється відвідування лісових мисливських угідь на території хвойних лісових насаджень в період високої та надзвичайної пожежної небезпеки і в’їзд до лісових мисливських угідь (крім транзитних шляхів), розведення багать у лісі та прилеглих польових чи водно-болотних угіддях протягом 2019року.