НОВОРІЧНІ ТУРБОТИ ЛІСІВНИКІВ ЛЕБЕДИНЩИНИ


Наближається Новий рік. Лісівники ДП «Лебединський лісгосп» вчасно підготувалися до новорічних та різдвяних свят. Вони готові забезпечити підприємців і громадян красивими, екологічно-чистими, законно заготовленими новорічними ялинками та соснами, захист яких підтверджено наявною на кожному дереві пластиковою биркою з нанесеним штрих – кодом для електронного обліку.

Новорічні ялинки можна придбати в лісництвах лісгоспу або на ялинковому базарі, який буде працювати з 14.12.2019 р. по 28.12.2019 р. з 8:00 до 15:00 години на Соборній площі (біля магазину «Книголюб») м.Лебедин, а також м. Суми вул. Г. Кондрят”єва ,181 ( біля магазину АТБ) Детальну інформацію щодо придбання новорічних ялинок ви можете дізнатися зателефонувавши по тел. 2-09-14 та 2-07-12.

При реалізації на кожну лісову красуню причеплять пластикову бирку з нанесеним штрих – кодом. Даний штрих – код етикетки несе інформацію завдяки якій можна визначити відповідність товару супровідним документом, тому будь-якому працівнику міліції або інших правоохоронних органів, лісовій охороні лісгоспу буде легко перевірити законність придбаних лісових красунь. Тому, якщо при перевірці і реалізації новорічної ялинки на ній не буде бирки, то дерево вважатиметься самовільно зрубаним.

Цього року наші лісові красуні на ринку м. Лебедина та м. Суми в середньому коштуватимуть :

Для забезпечення належної охорони хвойних насаджень створені сумісні мобільні групи з працівників лісової охорони, міліції та екології. За самовільну вирубку передбачена відповідальність згідно статті адміністративного кодексу України, а в разі завдання значної шкоди природі – кримінальні відповідальність.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. за № 665 затверджено такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу, із проведенням щорічної індексації. Згідно з цією постановою за одне незаконне зрублене в лісі хвойне деревце доведеться сплатити, залежно від діаметру пенька:

До 10 см – 498,83 грн,

10,1-14 см – 878,89 грн,

14,1-18 см – 2256,63 грн,

Крім цього, згідно ст..65 Кодексу України про адмінправопорушення лісо- порушники сплачують штраф від тридцяти до шістдесяти не оподаткованих мінімумів доходів громадян ( 510грн.-1020грн.) і на посадових осіб – від ста п”ятдесяти до трьохсот не оподаткованих мінімумів громадян ( 2550грн.-5100грн).

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню а одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті,- тянуть за собою накладення штрафу на громадян від шістдесяти до дев”яноста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1020грн.-1530грн.) і на посадових осіб- від шестисот до дев”ятисот неоподаткованих мінімумів громадян. (10200грн.-15300грн.)

Отже, за незаконно зрубану ялинку лісопорушник має відшкодувати що найменше 1008,83 грн.

Шановні жителі Лебединщини! Не нищіть природу, бережіть її, а вона віддячить нам своєю щедрістю і красою.

Працівники ДП «Лебединський лісгосп» щиро вітають всіх жителів м.Лебедин та Лебединського району з наступаючим Новим Роком