Запорука успіху лісівників Лебединщини — доглянуті лісові культури


Лісовідновлення являється одним із найважливіших завдань лісового господарства, в тому числі і ДП “Лебединський лісгосп”.

Так, у 2020 році власним посадковим матеріалом із базового розсадника було створено 152 га лісових культур, а також проведено доповнення лісових культур попередніх років на площі 116 га. Але, щоб отримати у майбутньому цінні, високопродуктивні насадження, створити та доповнити лісові культури замало. Для цього необхідно провести цілий комплекс лісокультурних заходів, одним із яких є догляд за лісовими культурами.

Основна мета доглядів за лісовими культурами — створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід.

Станом на 1 червня 2020 року, працівниками ДП “Лебединський лісгосп” були проведені догляди за лісовими культурами в переводі на однократний на площі 124 га. В тому числі проведено ручний догляд шляхом прополювання лісових культур в ряду на площі 49 га, проведено механізований догляд шляхом окошування міжрядь лісових культур мотокущорізом “Штіль” – 19 га, шляхом дискування міжрядь культиватором КЛБ-1,7 на площі 56 га.

Також, для догляду за лісовими культурами ДП “Лебединський лісгосп” придбав лісовий мульчер іспанського виробництва “Ventura” та трактор “Бєларус” 1221В-2.