Захистити ліси від вогню

Відомо, що з настанням літнього періоду відчутно посилюється пожежна небезпека в лісах та на торфовищах.

Лісова пожежа-це велике нещастя. Знищуються значні площі лісу, гинуть молоді посадки і багаторічні дерева, а цим наносяться значні матеріальні збитки не тільки району та області, а й в цілому державі.

В абсолютній більшості пожежі виникають з вини населення. Незагашений сірник, або недопалок, розкладене багаття, дитячі пустощі з вогнем, випалювання стерні , сухої рослинності на полях, що прилягають до лісу, тощо – такі безпосередні причини виникнення лісових пожеж.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачені адміністративні покарання у вигляді штрафів. Коли порушення правил пожежжної безпеки  в лісах призводить до значних матеріальних збитків, або до трагічних наслідків, то настає кримінальна відповідальність.

Нерідко хвойна підстилка загоряється від несправних транспортних засобів, які викидають з вихлопних труб іскри. Пожежі також виникають  через замикання електродротів, які проходять біля лісу, або в лісі. Навіть залишені пляшки , банки, бите скло в сонячну погоду дають спалах лісових пожеж.

Тому, лісова охорона  ДП “ Лебединське  лісове господарство” та Лебединський районний  сектор Управління ДСНС України в Сумській області ще раз звертається до жителів та гостей міста та району і нагадує:  якщо в лісі виникла пожежа, обов’язок кожного громадянина негайно повідомити про це працівників лісової охорони, поліцію та пожежну охорону. По змозі слід приступити  до  гасіння вогню підручними засобами: гіллям від дерев листяних порід розміром 1,5-2,0м, мокрим одягом, цупкою тканиною. Цими засобами  слід завдавати ковзних ударів  по кромці вогню, з боку в бік  осередку пожежі, мов би змітаючи полум’я. Невелике полум’я можна затоптати ногами, не даючи йому можливості  перекинутися на стовбури  та крони дерев. Погасивши пожежу, слід пересвідчитися,  що вогонь  не виникне знову.

Виконання основних правил пожежної безпеки в лісі не вимагає великих зусиль і дозволяє зберегти не тільки природні багатства, а й своє власне життя.  Будьте обережні з вогнем!