Вихованці учнівського лісництва “Лісовичок”, що працює на базі Лебединського ЗЗСО N6 завітали до ДП “Лебединський лісгосп” на майстер-клас із виготовлення синичників

Ні для кого не секрет, що синичка – це одна з найкорисніших птахів, адже вона здатна лише за день з’їсти шкідливих комах в обсязі, рівному їй самій. Тому для лісівників дуже важлива достатня популяція цієї пташки в лісах.

Оскільки ці маленькі птахи вважають за краще не подорожувати на зиму в теплі краї, а внаслідок суворих сніжних зим до приходу весни залишається тільки третя частина з усього поголів’я птахів, працівники лебединського лісгоспу щорічно виготовляють і розвішуюють понад 600 синичників. Як завжди допомагають лісівникам в цьому підшефні вихованці учнівських лісництв, які залюбки долучаються до виготовлення і розвішування будиночків для пташок.

Цього разу на майстер-клас із виготовлення годівничок до ДП “Лебединський лісгосп” завітали вихованці учнівського лісництва “Лісовичок”, що працює на базі Лебединського ЗЗСО N6.

Юні лісівники із задоволенням долучилися до виготовлення пташиних будиночків, адже, дотримуючись основних правил з виготовлення синичників, змайструвати хатинку для птахів власноруч досить легко і просто.

Варто пам’ятати основні правила:

▪Товщина дощок не повинна бути більше 3 см.

▪Для даху: козирок виготовляють трохи виступаючим вперед над лицьовою стінкою.

▪Для малого синичника оптимальним розміром дна вважається 9 х 9 см.

▪Висота щодо нижньої частини кришки – 24 см, діаметр вічка – не більше 2,7 см, діапазон від центру дна до отвору вічка – 16 см. Такий діаметр потрібен, щоб в синичник не стали селитися інші маленькі пташки – горобці, гаечки та інші.

▪Габарити будиночка для великих синичок: діаметр льотка – 3 см, параметри дна синичника – 12 х 12 см, а висота від денця до кришки – 25 см, відстань від дна аж до льотка – 18 см.

Після майстер-класу працівники лісгоспу для школярів провели екскурсію по території лісгоспу ознайомивши їх із цехом переробки деревини, автотранспортним парком та лісопожежною станцією.