Збережемо ліси разом

Величезної шкоди лісовому господарству завдають лісові пожежі. Ліси, що створювалися десятки років, знищуються впродовж лічених хвилин. І хоча існують чіткі правила пожежної безпеки в лісах, та не всі їх дотримуються.

Лісову пожежу не складно загасити тільки на початковій стадії, наприклад, коли від залишеного багаття починає горіти лісова підстилка. Але коли вогонь уже набрав силу і загоряться дерева, загасити пожежу дуже складно. На гасіння тоді витрачаються величезні сили та засоби.

Відповідно до плану протипожежних заходів в лісових масивах ДП “Лебединський лісгосп” сили лісової охорони спрямовані на здійснення заходів щодо недопущення загорянь в лісах лісгоспу.

На підприємстві проводяться догляди за існуючими мінералізованими смугами, створюються нові, перекрито позапланові дороги. Встановлено наглядну агітацію на протипожежну тематику. Серед населення ведеться роз’яснювальна робота як зберегти лісові насадження від вогню.

На ДП “Лебединський лісгосп” створено лісопожежну станцію, яка укомплектована для гасіння лісових пожеж. В шести лісництвах також зосереджений пожежний інвентар, створені добровільні пожежні команди.

В лісгоспі та кожному лісництві працює радіозв’язок. В кожному лісництві та в лісгоспі для гасіння лісових пожеж створені запаси паливо-мастильних матеріалів. Розроблені та затверджені Сумською, Охтирською районними державними адміністраціями та міськрадою м. Лебедин мобілізаційні плани залучення сил районів та засобів на гасіння лісових пожеж.

Для спостереження за лісовими масивами в лісгоспі встановлені дві телевізійні системи спостереження за лісовими масивами, які дають змогу виявити лісову пожежу в короткий термін, до кінця травня поточного року планується встановити ще одну телевізійну систему спостереження за лісовими масивами.

Телевізійні системи працюють з настанням світового дня та до настання темряви.Проводяться рейди лісової охорони по виявленню порушників правил пожежної безпеки в лісах лісгоспу.

ДП “Лебединський лісгосп” та Лебединський районний сектор УДСНС України в Сумській області нагадують:

Якщо ж хтось із Вас, шановні громадяни, виявив загорання в лісі, терміново зателефонуйте до служби порятунку за телефоном 101 (безкоштовно) або в лісгосп — 2-07-12, 2-09-14.