Збережемо лісові насадження разом

Із настанням літнього періоду відчутно посилюється пожежна небезпека в лісах та на торфовищах.

З метою попередження виникнення та розповсюдження лісових пожеж ДП «Лебединський лісгосп» щорічно в лісових масивах влаштовує мінералізовані грунтові смуги, проводить догляд за ними, перекриває шлагбаумами другорядні лісові дороги, організовує чергування людей та пожежної техніки, постійно в лісових дільницях ведеться патрулювання та рейди лісової охорони, яка тісно працює з Лебединським сектором Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та поліцією.

На жаль, незважаючи на роз’яснювальну роботу серед населення на початку пожежонебезпечного періоду у квітні-липні виникає найбільша кількість лісових пожеж ( до 70 відсотків усіх випадків) як за кількістю, так і за пройденою площею.

Основною причиною їх виникнення є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, уздовж доріг.

Тільки за квітень та початок травня поточного року лісовою охороною ДП «Лебединський лісгосп» та Лебединським сектором Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області за порушення вимог Правил пожежної безпеки в лісах відповідно до статті 77 Адміністративного Кодексу України були покарані штрафами 2 громадян району.

Тому ДП «Лебединський лісгосп» та Лебединський сектор управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області звертаються до жителів та гостей міста та району з проханням: «Правильно організовуйте свій відпочинок у лісових масивах та суворо дотримуйтесь Правил пожежної безпеки.

У пожежононебезпечний період в лісі забороняється :

– розпалювати багаття;

– застосовувати відкритий вогонь;

– кидати непогашені сірники , недопалки цигарок;

– заїжджати в лісові масиви автотранспортом;

– випалювати суху траву, стерню на полях, що межують із лісом і лісосмугами.

Яка відповідальність наступає для громадян у разі порушення ними правил пожежної безпеки в лісах?

ст. 77 КУпАП “Порушення вимог пожежної безпеки в лісах” тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн. до 4590 грн., на посадових осіб від 4590 грн. До 15300 грн. “Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі тягне за собою накладання штрафу на громадян від 4590 грн. до 15300 грн. на посадових осіб 10710 грн. до 30600 грн.

ст. 245 Кримінального кодексу України “Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом, тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу від 91800 грн.до 153000 грн., або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони причинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки тягне за собою відповідальність на строк від 5 до 10 років.

Окрім штрафів, правопорушник повинен буде сплатити ще й шкоду, яку заподіяв лісу.

Обов’язок кожного громадянина при виявленні лісової пожежі негайно повідомляти Лебединський районний сектор Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та ДП «Лебединський лісгосп», поліцію по телефонах : 101, 102, 2-07-12, 2-09-14.

При змозі слід приступити до гасіння вогню підручними засобами – гіллям від дерев листяних порід розміром 1,5-2,0 м , мокрим одягом, цупкою тканиною. Ними слід завдавати ковзких ударів по краях вогню, збоку в бік осередку пожежі, мовби змітаючи полум’я. невеликий вогонь можна затоптати ногами, недаючи йому перекинутися на стовбури та віти дерев. Погасивши пожежу, слід пересвідчитися, що вогонь не виникне знову.

Останнім часом на території ДП «Лебединський лісгосп» є випадки незаконного використання землі державного лісового фонду, а саме : складування будівельних та інших матеріалів, розкопування та вибір піску для власних потреб, не маючи на те дозволу. А також є випадки засмічення лісів побутовими та будівельними відходами. Так за І півріччя 2021 року лісовою охороною лісгоспу було виявлено 2 лісопорушень по ст. 73 Адміністративного Кодексу України «Засмічення лісів відходами». Лісопорушники були покарані згідно чинного законодавства у вигляді штрафів.

Шановні жителі міста та району, гості Лебединщини!

Якщо Ви перебуваєте в лісі – шанобливо ставтеся до природи. Це Ваш громадський обов’язок.

Адміністрація ДП «Лебединський лісгосп»

Лебединський районний сектор Управління державної служби

України з надзвичайних ситуацій у Сумській області