Програма Президента України «Зелена країна» та акція «Створюємо ліси разом» – вектор роботи лісової галузі на найближчий час, – Віктор ЧИГРИНЕЦЬ

За три роки в Україні висадять 1 мільярд нових дерев, а за 10 років площа лісів в Україні збільшиться на 1 мільйон гектарів. Це головна мета програми Президента України «Зелена країна» і вектор роботи лісової галузі на найближчий час. Про це наголосив начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор ЧИГРИНЕЦЬ під час зустрічі з пресою в ході урочистостей до Дня працівника лісу.
«Стати не лише свідком, а й учасником цих процесів може кожен бажаючий. Для цього необхідно долучитись до загальнодержавної акції «Створюємо ліси разом», яка наразі стартує в Україні і триватиме з 1 жовтня по 30 листопада, в залежності від погодних умов. Офіційна презентація програми «Зелена країна» разом з презентацією Акції на державному рівні вже відбулась. Голова Держлісагентства Юрій Болоховець представив заходи програми і, зокрема, Акції та особливості залучення громадськості до їх реалізації. Тож стартуємо і на Сумщині. Ми готові створити всі умови для участі громадськості у цих заходах», – зазначив Віктор ЧИГРИНЕЦЬ.
Він поінформував, що цьогоріч громадська акція з висаджування лісів відбудеться у дещо новому форматі. На спеціальному сайті, який вже доступний за посиланням https://zelenakraina.gov.ua/, кожна людина зможе відслідкувати хід висадки лісу в усіх регіонах. Крім того, будь-хто зможе долучитися до масштабної еко-ініціативи і висадити ліс. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції «Створюємо ліси разом». Під час висадки лісівники нададуть садивний матеріал і проведуть майстер-класи із садіння лісу.
Родзинкою цьогорічної Акції є те, що кожен бажаючий може висадити дерева самостійно і прикріпити дані (з фото) в окремому розділі вказаного сайту.
«Якщо ж немає змоги висаджувати дерева, то лісівники можуть це зробити за вас – обирайте область, де хочете, щоб висадили ліс, робіть благодійний внесок – 50 гривень за одне висаджене дерево. Лісівники висадять дерева безкоштовно. А сплачені вами кошти одразу будуть перераховані на користь підопічних фонду “Таблеточки”, який вже 10 років допомагає онкохворим дітям», – деталізував начальник управління.
Вже днями на офіційному сайті Сумського ОУЛМГ та сайтах держлісгоспів області, а також соцмережах будуть опубліковані контакти відповідальних осіб по всіх 12 держпідприємствах, що координуються обласним управлінням. Ці люди організовуватимуть роботу на місцях.
«Цьогорічної весни у різноманітних заходах акції «Створюємо ліси разом» взяли участь 1849 чоловік. Разом громадськістю ми висадили 75,9 га лісових насаджень. Впевнений, що осінній етап акції буде не менш активним. Всього навесні цього року лісогосподарські підприємства створили 1134,2 га лісових насаджень. У планах на осінню лісокультурну кампанію створення 221,5 га лісів», – наголосив начальник управління.
Також він зупинився на виконанні в області Указу Президента України від 07.06.2021 №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» в рамках реалізації програми «Зелена країна». Так на даний час триває процес передачі держлісгоспам місцевими громадами земель, непридатних для ведення сільського господарства. Вже готуються документи для передачі 1146 га. Поряд з цим, в разі потреби, держлісгоспи готові удвічі збільшити наявні потужності по вирощуванню садивного матеріалу. До цього у діючих теплицях та розсадниках вирощувалось близько 10 млн стандартних сіянців головних лісоутворюючих порід (дуб, сосна звичайна, ялина та модрина). Але перш ніж говорити про те, які саме породи дерев будуть висаджені, необхідно буде провести комплексне обстеження кожної конкретної ділянки.