Музей артефактів та яблуневий сад: результат обласного заходу акції «Створюємо ліси разом» у Краснопільському лісгоспі


Зайве когось переконувати, що ліс – це унікальна і багатофункціональна екосистема.  Він – джерело цілющого повітря, домівка для диких тварин, потужна ланка промисловості, місце вля відпочинку і натхнення… А ще ліс – це наша історія. Хто цього не знав, обов’язково завітайте у Великобобрицьке лісництво Краснопільського лісгоспу. Саме тут у суботу, 23 жовтня, ліс відкрив всі свої таємниці і готовий ділитись ними з усіма бажаючими. 

В рамках акції «Створюємо ліси разом» у лісництві відкрили музей «Під пологом лісу» – багатий еспозиційним наповненням просвітницький об’єкт, де зібрана і представлена в предметах і фактах, як історія лісового господарства, так і вікова історія людей, які проживали на території цього краю. 

Нагадаємо, цьогорічний жовтень у лісовій галузі проходить досить активно. З 1 жовтня триває загальнодержавна акція «Створюємо ліси разом». Це один із масштабних громадських заходів у перспективній програмі Президента України «Зелена країна». 

В рамках акції лісівники залучають громадськість до спільної праці по створенню лісів та ведуть активну просвітницьку діяльність. Особлива увага приділяється молоді, школярам і навіть малюкам. Адже робота з підростаючим поколінням, підготовка достойної лісівничої зміни, яка любить свій край та розуміє важливість професії лісівника – це головні інвестиції лісівників у майбутнє. На цьому наголосив  у своєму зверненні до гостей заходу начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор ЧИГРИНЕЦЬ.

«Ми приурочили відкриття новоствореного музею заходам акції «Створюємо ліси разом» і дякуємо керівникам, які відгукнулись на наше запрошення й сьогодні знаходяться поряд з нами», – сказав начальник управління.

«Досить цікавий задум. Чесно кажучи, подібний музей я бачу вперше. Багатий історичними фактами матеріал, цікаве експозиційне наповнення та чудове естетичне оформлення, витримане у сучасних європейських тенденціях. Хотілося б, щоб цей музей став живим осередком просвітництва», – зазначив у ході відкриття музею перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тарас САВЧЕНКО.

«Сьогодні ми стали свідками відкриття музею старовинних артефактів – предметів, які свого часу знайдені в лісі. Скажу чесно, я вражений. Тому ті, хто приїздять в урочище «Образ», матимуть змогу й оглянути експонати, зібрані в музеї. Упевнений, він точно стане родзинкою на туристичній мапі Сумщини», – відзначив перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр СТРЕЛЬЧЕНКО.

На чолі з начальником Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктором ЧИГРИНЦЕМ у заході взяв участь керівний склад управління. На запрошення лісівників до заходу долучились керівники Сумської обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, Сумського району, Краснопільської та Верхньосироватської територіальних громад, представники провідних мас-медіа області та вихованці діючого на базі Великобобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу учнівського лісництва «Дружба». Всі учасники заходу стали першими відвідувачами музею. Екскурсію для них провів ідейний натхненник і виконавець нововідкритого об’єкту, лісничий Великобобрицького лісництва Ігор КОЗЛОВСЬКИЙ.

Музейна екскурсія продовжилась екскурсією у дендропарку лісництва, де на гостей чекало понад 100 видів декоративних дерев і кущів та маса ексклюзивних локацій: лісова школа, котедж для комах, камінь-синоптик,  апі-хатинка, філософський трон, самшитові лабіринти і багато інших цікавинок. 

Теоретична частина заходу перейшла у практичну. Відбулася закладка фруктового саду. Як результат спільної праці – 600 саджанців яблуньок елітних сортів. Тобто плюс 600 дерев в рамках програми Президента «Зелена країна». Професійні садоводи стверджують, що за три роки вже можна буде куштувати запашні та соковиті плоди.

Долучайтесь до заходів акції! Створимо нашу історію разом! 


Пресслужба Сумського ОУЛМГ