У поточному році податкові платежі сумських держлісгоспів зросли більше ніж на 120,0 млн грн.

Більше ніж на 120 мільйонів гривень зросли цьогоріч податкові відрахування держлісгоспів області, а сплата податкових платежів до місцевих бюджетів зросла більше ніж у два рази. Про це йшлося на нараді, що відбулась 23 грудня у Сумському обласному управлінні  лісового та мисливського господарства з залученням представників облдержадміністрації та регіональних деревообробників.

Про обсяги сплачених податків та зборів державними лісогосподарськими підприємствами у 2021 році повідомив присутнім заступник начальника управління Євген Фролов. Він звернув увагу учасників наради на ріст сплачених платежів.

«У поточному році загальна сума сплачених держпідприємствами податкових платежів зросла більше ніж 120,0 млн грн. і склала майже 130% до фактично досягнутих показників 2020 року. При цьому, сплата податкових платежів до місцевих бюджетів зросла більше ніж у два рази», – акцентував Євген Фролов.

      Про стан і обсяги власної переробки деревини повідомив присутнім перший заступник начальника Сумського ОУЛМГ Віталій Ігнатченко.

Він зазначив, що кожне державне лісогосподарське підприємство має цехи по переробці деревини. За останні роки проведена заміна старого обладнання на сучасне, високопродуктивне. Крім цього, багато лісгоспів встановили сушильні камери. Модернізація виробництва дала змогу випускати конкурентну продукцію. Але цьогоріч зі збільшенням попиту для задоволення потреб споживачів держлісгоспи збільшили обсяги реалізації деревини на внутрішній ринок, відповідно зменшивши обсяги переробки.

«Загалом за  2021 рік підприємства управління заготовили від усіх видів рубок більше 750 тис м3 деревини. Лісопродукція в обсягах 550,3 тис м3 реалізована у круглому вигляді на внутрішній ринок на загальну суму 1020,7 млн грн. Вартість одного знеособленого кубічного метра реалізованої деревини склала 1791 грн. Станом на сьогодні на переробку направлено 190 тис м3 деревини, що становить 25% від заготівлі (у 2020 році  210,6 т.м3, що становило 26 %)», – деталізував перший заступник начальника.

«Цілком природно, що завжди виникають певні питання між лісокористувачами і покупцями деревини. Тому сьогоднішнє зібрання є актуальним, адже забезпечує досягнення взаємопорозуміння між всіма учасниками ринку деревини», – зазначив  голова Сумської обласної галузевої організації роботодавців деревообробної промисловості Руслан Вихор.

Він наголосив, що у Сумській області питаннями переробки деревини займаються досить багато місцевих підприємств і підприємців. Також він звернув увагу присутніх, що переробка деревини у державних лісогосподарських підприємствах обласного управління налагоджена на високому рівні, забезпечує працівників, переважно із сільської місцевості, робочими місцями з належним рівнем заробітної плати.

У завершенні, директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Олександр Маслак відмітив ефективну роботу державних лісогосподарських підприємств Сумського ОУЛМГ у цілому, та в частині сплати податків, зокрема, в першу чергу, до місцевих бюджетів.

Підсумовуючи зібрання, зголосилися продовжувати подальшу співпрацю між державними лісогосподарськими підприємствами області та місцевими деревообробниками, а також враховувати інтереси місцевих громад та держави, не допускати зменшення надходження внесків і платежів до бюджетів всіх рівнів.

Пресслужба Сумського ОУЛМГ